kemping

Co jest niezbędne na kemping?

Zapewne każdy w swoim życiu chociaż raz wpadł na pomysł wybrania się na kemping. Niektórzy nawet kupują specjalną budkę kempingową lub też domek kempingowy.

Oczywiście jest to jak najbardziej do zrealizowania, choć nie da się ukryć, że wymaga pewnego wkładu finansowego. Przede wszystkim należy mieć świadomość tego, że trzeba zadbać o niezbędne wyposażenie, które może znacznie nam ułatwić życie na kempingu.

Woda, prąd

Nie żyjemy w czasach epoki kamienia, a dostęp do wody oraz prądu obecnie wydaje się rzeczą absolutnie niezbędną. Dobrze jest zdecydować się na kemping gdzieś, gdzie będziemy mogli z tych dóbr korzystać. Często na polach kempingowych zainstalowane są łazienki, ale przecież nie każdy decyduje się na pobyt na takim polu, bowiem niektórzy organizują kemping np. na własnej działce gdzieś pod lasem. Jak zatem rozwiązać kwestię wody i prądu? Otóż po pierwsze musimy zorientować się, czy nie możemy podłączyć się do jakiegoś pobliskiego gospodarstwa, ujęcia wody itp. Jeśli nie, to zawsze można spróbować wybudować i wykopać własną studnię. Jest to zajęcie wcale nie takie łatwe, ale gwarantuje nam dostęp czystej wody, niestety zimnej. Wiele osób decyduje się również na zbieranie deszczówki w beczkach, ale taka woda nadaje się właściwie jedynie do podlania kwiatów, ewentualnie umycia się, jeśli nie mamy żadnych alergii i nie występują w pobliżu istotne zanieczyszczenia powietrza.

Jeśli zdecydujemy się jednak na studnię to wodę trzeba przebadać i jeśli wynik będzie satysfakcjonujący, możemy z powodzeniem z niej korzystać. Jak wiadomo, z problemem zimnej wody można sobie poradzić, bowiem wystarczy np. ją podgrzać. Oczywiście nie ma gwarancji, że będziemy mogli podłączyć się gdzieś do prądu, na szczęście nie jest to jedyne rozwiązanie. Można bowiem zaopatrzyć się w tak zwane generatory prądu, które mają różne moce, przeznaczenie itd. Niektóre pozwalają nawet oglądać telewizję. Zasilane są zazwyczaj na benzynę. Dobór generatora zależy zatem od naszych potrzeb i finansów.

Meble kempingowe

Budka, woda oraz prąd to jeszcze nie wszystko, bowiem należy zadbać o to, aby nie zabrakło nam potrzebnych mebli i sprzętów. Z pewnością bardzo przyda nam się grill, który pozwoli na przyrządzenie naprawdę pysznych posiłków. Dobrym rozwiązaniem jest również palenisko na ogień lub gaz. Oprócz tego nad budką kempingową dobrze jest postawić wiatę, która ochroni ją przed nadmiernym ciepłem, a także pozwoli nam posiedzieć wieczorem pod zadaszeniem. Warto też kupić meble ogrodowe, zwłaszcza stolik i krzesła, gdyż nie po to jedziemy na kemping, aby siedzieć w pomieszczeniu.