transport morski

Czarter jachtu w Grecji – twój sposób na zwiedzanie Cyklad

Grecja jest popularnym kierunkiem turystycznym dla Polaków. Biura podróży prześcigają się w konstruowaniu ciekawych ofert wypoczynku i zwiedzania kraju zwanego kolebką cywilizacji. Wszystkie oferty łączy jedno – dotyczą zakwaterowania na stałym lądzie.

Grecja to wyspy

Chociaż duża część Grecji leży na kontynencie Europejskim, to turyści rzadko wybierają akurat ten fragment kraju. Raczej celują w wyspy: Korfu, Kreta, Cyklady, Rodos, Kos. Trudno jednoznacznie określić powody takich decyzji, ale można sądzić, że chodzi o plaże – tych na wyspach jest najwięcej. Jeśli ktoś udaje się do lądowej części Grecji, najczęściej czyni to w poszukiwaniu pradawnych zabytków. Tu na pierwszym miejscu stoją Ateny, które wręcz kipią pozostałościami po starożytnym państwie.

Grecja inaczej

Skoro Grecja to wyspy, czemu ograniczać urlop tylko do jednej z nich? Czyż nie przyjemniej byłoby pływać jachtem po Morzu Śródziemnym, przybijać do kolejnych portów, odwiedzać największe atrakcje na wyspie i płynąć dalej? Łapać wiatr w żagle, płynąć łodzią motorową, napawać się bliskością morskich fal. Wbrew pozorom taki scenariusz nie jest trudny do zrealizowania. Wystarczy wynająć jacht i można przeżyć prawdziwą wakacyjną przygodę, żeglując między Cykladami a Santorini, zawitać na Lesbos, opłynąć Kos i przybić do Zatoki Wraku na Zakynthos.

Bez planu podróży

Czarter jachtu daje pewną wolność, oczywiście ograniczoną terminem wynajmu. Jednak to my decydujemy, dokąd płyniemy każdego dnia. Plany możemy zmieniać w zależności od siły wiatru, pogody lub osobistych preferencji. Porty greckie są bardzo gościnne, nietrudno będzie przybić do mariny i skorzystać z możliwości zejścia na ląd.

Wybierz swoją łódź

Czy wiesz, jaką łodzią chcesz popływać po greckich wodach? Do wyboru masz jachty żaglowe, jachty motorowe, katamarany, gulety. Jeśli nie czujesz się na siłach samodzielnie sterować łodzią, a nie chcesz rezygnować z rejsu po Morzu Śródziemnym, możesz wynająć łódź ze skipperem. Powinieneś także określić, ile osób weźmie udział w rejsie, jak dużej łodzi potrzebujesz, ile kabin chcesz mieć do dyspozycji, czy interesują cię opcje dodatkowe typu elektryczna toaleta, panele słoneczne, GPS, WiFi, autopilot lub silnik do pontonu. To tylko przykładowe opcje, na stronie czarter jachtów grecja znajdziesz ich więcej. Tam też zarezerwujesz swój jacht. Teraz tylko spakować marynarski worek i w drogę!