fotelik

Fotelik samochodowy jak wybrać?

Foteliki samochodowe to niezbędne akcesorium każdego podróżującego malucha.

Obecnie rynek obfituje we wszelkiego rodzaju foteliki samochodowe, do wyboru są foteliki droższe jak i tańsze, z większą ilością innowacyjnych rozwiązań, jak i te z podstawowym wyposażeniem.

Dostępne są także foteliki używane z rynku wtórnego, jednak interesując się fotelikiem używanym trzeba zachować ostrożność, ponieważ nie może to być fotelik powypadkowy lub taki z ukrytymi wadami i uszkodzeniami. Wybierając fotelik samochodowy najlepiej jest wybrać jeden najodpowiedniejszy z trzech, które możemy ze sobą porównać, to sprawi, że podejmiemy najwłaściwszą decyzję.

Fotelik Romer King II LS przeznaczony jest dla dzieci o wadze od 9kg do 18kg, 9 miesięcy do 4 lat. Podróż w tym foteliku jest gwarancją wygody i pełnego bezpieczeństwa, dzięki innowacyjnym wskaźnikom świetlnym i dźwiękowym, informującym o prawidłowym napięciu pasa i zapięciu dziecka w foteliku.

Fotelik Romer King II LS zapewnia dziecku odpowiednią ochronę, posiada również odchylane siedzisko, który gwarantuje stabilność nawet bez użycia systemu ISOFIX. Łatwy montaż fotelika okaże się praktyczny i sprawdzi się nawet dla bardzo zabieganych rodziców. Fotelik Romer King II LS posiada regulowany zagłówek jak i regulowane siedzisko. Fotelik ten można ustawić w czterech różnych pozycjach, w zależności od tego jak dziecku będzie wygodniej.

Pozycja półleżąca idealnie sprawdzi się podczas dłuższych podróży, szczególnie dla maluchów, które lubią sobie jeszcze drzemać w ciągu dnia. Fotelik samochodowy musi być odpowiednio dopasowany do wzrostu dziecka, warto więc dostosować zagłówek tak, by wystawał ponad główkę dziecka i ją ochraniał. Praktycznie w foteliku Romer King II LS jest możliwa regulacja pasów bezpieczeństwa nawet jedną ręką.

Zaletą omawianego fotelika jest także możliwość prania oraz co z tym związane szybki demontaż pokrowca. Fotelik Romer King II LS dostępny jest w kilku ciekawych wariantach kolorystycznych.