auto

Korzystne sposoby finansowania samochodu

Jak sfinansować zakup auta z salonu? Czy lepiej zapłacić całą kwotę gotówką czy też może zdecydować się na kredyt? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym artykule. Zapraszamy do lektury!

Zakup za gotówkę – czy warto?

Jeżeli pamiętasz jeszcze czasy, gdy Twój ojciec czy dziadek zbierali latami pieniądze na nowy samochód, chowając je w tajnym, tylko sobie znanym miejscu…to najwyższy czas potraktować te historie jedynie jako miłe wspomnienia z dzieciństwa. Owszem, jeżeli masz taką ilość gotówki, by pójść do salonu wybranej marki i zapłacić za wymarzony model, to nie ma problemu, ale w czasach gdy finansowanie samochodu jest tak łatwo dostępne, gromadzenie pieniędzy w ten sposób zdaje się być po prostu zbyt czasochłonne.

Zalety zakupu za gotówkę? Chyba brak, chociaż uczucie satysfakcji podczas płacenia konkretnej kwoty dużą ilością banknotów jest na pewno przyjemne.

Kredyt bankowy

Chcesz wziąć pożyczkę na nowy samochód? Mogłoby się wydawać, że to żaden problem. Ostatecznie, instytucje finansowe co chwila zachęcają do zaciągnięcia kredytu na zakup wymarzonego pojazdu. Niestety, dokładna analiza warunków tego rodzaju pożyczek pokazuje, że nie są to zbyt korzystne możliwości. Koszty spłaty kredytu sprawiają, że cała operacja zwyczajnie przestaje się opłacać! Na szczęście, jest inne wyjście!

A gdyby tak wybrać korzystny kredyt?

Czy na polskim rynku można znaleźć kredyty na nowe samochody, których spłata nie wiąże się z koniecznością ponoszenia ogromnych wyrzeczeń każdego miesiąca? Przykładem takiej formy finansowania samochodu jest choćby propozycja Toyota Bank – Kredyt SMARTPLAN na nowe auta (RRSO 11,48%). Jak działa ten instrument finansowy?

W ramach tej pożyczki zastrzyk gotówki na auto otrzymać może praktycznie każdy, kto dysponuje wkładem w wysokości co najmniej 10% wartości samochodu, jaki chce zakupić. Kredyt od Toyota Bank nie zawiera przy tym żadnych dodatkowych kosztów – pożyczkobiorca pokrywa jedynie wysokość wpłaty własnej, a także comiesięczne raty oraz kwotę wykupu.

Czym jest ten ostatni element? Warto wspomnieć o tym, że Kredyt SMARTPLAN na nowe auta jest tak skonstruowany, by użytkownik mógł maksymalnie często (co 3-4 lata) zmieniać auto na nowe. Jeżeli zdecydujesz się na wymianę pojazdu na kolejny model tej samej marki, diler może odkupić od Ciebie dotychczas używane auto, a Ty bez udziału gotówki przesiądziesz się do nowego modelu. Sam przyznasz, że to bardzo prosty sposób na to, by cieszyć się zakupem?

Reprezentatywny przykład dla Kredytu SMARTPLAN: cena nowego samochodu 70 000,00 zł, wpłata własna 21 000,00 zł, czas obowiązywania umowy 36 miesięcy, miesięczna wartość raty kredytowej 1 210,00 zł, z Ostatnią Ratą 14 000,00 zł, oprocentowanie nominalne zmienne w skali rocznej 5,99%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 11,48%. Całkowita kwota kredytu 49 000,00 zł, całkowity koszt kredytu 10 339,09 zł (obejmuje prowizję bankową 1 470,00 zł, odsetki 5 879,05 zł, oraz szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC 2 990,04 zł), całkowita kwota do zapłaty przez kredytobiorcę 59 339,09 zł. Kalkulacja ważna na dzień: 23-01-2017 r.