firma

Nadszedł trudny czas dla firm – co możesz zrobić aby utrzymać swoją płynność finansową?

Rok 2020 nie jest zbyt szczęśliwy, także dla przedsiębiorców. Koronawirus przyniósł ze sobą ogromny kryzys gospodarczy, być może największy w historii. Eksperci są zdania, że wychodzenie z niego może zająć długie lata, a nawet być niemożliwe. Rząd na kilkanaście tygodni wielu firmom uniemożliwił w zasadzie normalne funkcjonowanie. Ucierpiało wiele branż, nie tylko transport czy handel. Zdecydowana większość przedsiębiorców odczuła mniejsze lub większe skutki lockdownu. Na jaką pomoc mogą w tej sytuacji liczyć? Okazuje się, że to co oferuje rząd to często zbyt mało, aby utrzymać się na rynku i nie zwalniać pracowników. Warto więc poszukać pewnych alternatyw.

Jak nie stracić płynności finansowej w dobie koronawirusa?

Działająca w Bielsku Podlaskim firma Finanza sp. z o.o. przygotowała niezwykle ciekawą ofertę skierowaną przede wszystkim do tych przedsiębiorców, którym koronawirus mocno dał się we znaki finansowo. Dla nich rozwiązaniem jest udzielana Pożyczka ze wsparciem Państwa. Dzięki niej można uratować swoją działalność gospodarczą. W jaki sposób można ją uzyskać?

Pożyczka przeznaczona jest na rozwój firmy i to przy zerowym wkładzie własnym. Maksymalny okres spłaty pożyczki to nawet 120 miesięcy.

Celem Pożyczki na wsparcie biznesu jest umożliwienie przedsiębiorcom zachowania płynności finansowej. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć można zarówno na wynagrodzenia dla pracowników, jak i zakup produktów niezbędnych do funkcjonowania firmy. Sfinansować można tak wydatki bieżące, obrotowe i inwestycyjne, w zależności od aktualnych potrzeb. Pożyczka ta udzielana jest na bardzo korzystnych warunkach dzięki Gwarancji Cosme bądź de minimis, udzielanej przez BGK.

Pomoc w dobie koronawirusa dla przedsiębiorców

Obecnie wiele banków odprawia przedsiębiorców z kwitkiem. Warunki udzielania pożyczek i kredytów uległy zaostrzeniom. Na szczęście z pomocą przychodzi firma Finanza działająca na rynku podlaskim. Oferuje ona nie tylko wspomnianą już Pożyczkę ze wsparciem Państwa, ale i Pożyczki Rozwojowe jak i inwestycyjne. Ciekawostką jest fakt, iż można otrzymać nawet 600 tysięcy złotych na okres do 10 lat na sam weksel. Nie są przy tym wymagane żadne zabezpieczenia materialne. Uzyskane środki przeznaczyć można np. na bieżącą działalność firmy.

Więcej informacji na temat pomocy dla firm w czasie pandemii znaleźć można pod adresem internetowym: https://wsparciebiznesu.finanzapolska.com. Wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy, aby uzyskać pomoc ze strony dedykowanego konsultanta. Jest on w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości w zakresie pomocy finansowej dla przedsiębiorców.