łazienka

Panele szklane do łazienki jako stylowe i praktyczne rozwiązanie

W łazience mamy do czynienia z wilgocią, dlatego powinniśmy tutaj postawić na rozwiązania wysokiej jakości. W tym pomieszczeniu remonty przeprowadzamy dość rzadko, a podczas aranżacji wybierz ponadczasowe rozwiązania. Jedną z cech nowoczesnej łazienki jest proste utrzymanie w czystości oraz elegancja. W polskich łazienkach dość często spotkamy panele ze szkła z grafiką będące bardzo ciekawą dekoracją.

Jak wykorzystać panele szklane w łazience?

W wilgotnym pomieszczeniu szkło okaże się bardzo dobrym rozwiązaniem. Materiał nie pochłania bowiem zapachów oraz wilgoci i posłuży nam przez wiele lat. Panele szklane z grafiką to bardzo innowacyjna dekoracja do łazienki. Powinniśmy je więc wyeksponować w odpowiedni sposób. Istnieje wiele opcji dekoracji łazienki:

1. panele ze szkła z grafiką możesz wykorzystać jako jedną ze ścianek prysznica. Prysznic zyska dzięki temu innowacyjny wygląd, a delikatny wzór na szkle zapewni intymną atmosferę pod prysznicem,
2. jako obudowę do wanny montowanej przy jednej ze ścian. Grafika na szkle może nawiązywać do odpoczynku lub imitować np. drewno czy beton,
3. na ścianie nad wanną-stworzysz w ten sposób bardzo przyjemne miejsce do odpoczynku podczas kąpieli,
4. nad umywalką: tutaj sprawdzą się głównie mniejsze panele szklane do łazienki,
5. panele ze szkła możesz zamontować na drzwiach do łazienki lub na ścianie pomieszczenia. Świetnym pomysłem jest bardzo duży panel odbijający światło i powiększający łazienkę w sposób optyczny.

Zalety paneli ze szkła do łazienki

O praktycznych i dekoracyjnych walorach szkła możemy pisać długie elaboraty. Materiał ten towarzyszy ludziom od wielu lat i spotkamy go w każdym domu czy mieszkaniu. Na szczególną uwagę zasługują panele wykonane ze szkła wysokiej jakości pokryte grafiką. Do zalet rozwiązania zaliczymy przede wszystkim szerokie możliwości zastosowania. Klienci doceniają także łatwość czyszczenia, ponieważ panele szklane do łazienki wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką. Producenci stawiają dodatkowo na bezpieczne rozwiązania, a szkło zostało pokryte specjalną folią. Do zalet zaliczymy także praktycznie nieograniczone możliwości wyboru wzoru na grafikę. Możesz skorzystać z gotowych projektów z banku zdjęć lub postawić na swoje zdjęcie lub grafikę. Do łazienek szczególnie polecane są grafiki przedstawiające naturę lub abstrakcyjne wzory. Panele szklane do łazienki są także bardzo łatwe w montażu. Wystarczy zamontować je na powierzchni płytek za pomocą dedykowanego kleju.