perfumy

Perfumerie i drogerie w internecie

Perfumy towarzyszą nam już od pokoleń. Wiele osób nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez ulubionego zapachu. To właśnie on podkreśla naszą osobowość, a jednocześnie poprawia samopoczucie i sprawia, że czujemy się lepiej. W dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji ogrom interesujących produktów, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego to tylko kwestia czasu. Ważne jest to, aby jakość postawić na pierwszym miejscu – nie ma sensu inwestować w zapachy, które ulatniają się po kilkudziesięciu minutach.

Krótka historia perfum

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, kiedy pojawiły się pierwsze perfumy. Liczne badania naukowe dowodzą, że pierwsze substancje zapachowe stosowano na Bliskim Wschodzie (przede wszystkim w Egipcie) już w czasach starożytności. Miały one formę olejków oraz wonnych balsamów. Oczywiście był to towar luksusowy, czyli zarezerwowany dla wybranych. Ciekawym jest, że w pierwszych latach chrześcijaństwa perfumy stały się zakazane ze względu na ich zmysłowość oraz prowokacyjny charakter. Produkcja perfum na skalę przemysłową rozpoczęła się dopiero 1928 roku we Francji. Warto wspomnieć, że początkowo w sprzedaży znajdowały się głównie perfumy damskie. Rynek był ukierunkowany na płeć piękną. Perfumy męskie zyskały na popularności w drugiej połowie XX w.

Dobór odpowiedniego zapachu

Wybierając idealny zapach dla siebie, należy przede wszystkim określić ulubioną grupę zapachową – jest w czym wybierać – od aromatów owocowych, przez kwiatowe, aż po korzenne, czy też piżmowe. Panowie chętnie sięgają po perfumy, które posiadają w swoim składzie nuty drzewne. Nie można jednoznacznie powiedzieć, który produkt okaże się być strzałem w dziesiątkę. Nie należy zapominać, że ten sam zapach u każdej osoby jest nieco inny. Właśnie dlatego perfumy powinny zostać przetestowane na własnej skórze. Korzystanie z testerów, które znajdują się w perfumeriach stacjonarnych nie ma większego sensu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że prawdziwa esencja wyczuwalna jest dopiero po kilku godzinach. Ponadto pryskanie nadgarstków lub przeznaczonych do tego próbników nie jest miarodajne. Znacznie lepszą opcją jest zamówienie próbek, które wystarczą na dwa-trzy użycia. Jest to rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku luksusowych produktów, które sporo kosztują.

Zakup w sieci

Niejedna osoba regularnie zmienia zapachy. Pamiętajmy, że perfumy powinny zostać dopasowane nie tylko do naszej osobowości, ale również okazji. Nierzadko stosujemy inne produkty na dzień, na wieczór, na wyjątkowe uroczystości, czy też podczas uprawiania aktywności fizycznej. Latem chętniej sięgamy po lekkie i nieprzytłaczające perfumy, a zimą pozwalamy sobie na coś mocniejszego i bardziej wyrazistego. Wiadomym jest, że nie każdy posiada nieograniczony budżet. Drogeria internetowa bardzo często gwarantuje szeroki asortyment oraz atrakcyjne ceny, czy też rabaty. Ponadto istnieje możliwość zwrotu zamówienia bez podania przyczyny (ważne jest jednak to, aby nie był on używany). Stawiając na renomowaną drogerię internetową można mieć pewność, że perfumy są oryginalne i pochodzą z legalnej dystrybucji. Zakup nie wiąże się więc z żadnym ryzykiem.