escape room

Rozrywka w Gdańsku – escape room

Escape roomy od kilku lat zyskują coraz większą popularność, na stałe wpisując się w świadomość mieszkańców większych polskich miast. Są dość specyficzną formą rozrywki, ponieważ zazwyczaj nie znając dokładnego adresu escape roomu, możemy do niego nie trafić, nawet przechodząc pod jego oknami. Wyglądają jak zwykłe mieszkania czy magazyny, często mieszczą się w kamienicach. Najczęściej poza stroną internetową nie znajdziemy żadnych informacji na ich temat, swoje reklamy mają tylko nieliczne espace roomy. Z tego względu miejsca te mają w sobie jeszcze więcej tajemniczości. Magia zaczyna się po przejściu przez próg. Od pierwszych chwil wiemy, że jesteśmy w miejscu niezwykłym, w którym czeka nas intensywny czas dobrej zabawy, ale wymagający umiejętności pracy w grupie i logicznego myślenia.

Gdańska rozrywka w escape room

W Gdańsku, podobnie jak w innych dużych miastach w Polsce, znajdziemy kilkanaście escape roomów. Oferta jest bardzo szeroka i wciąż się zmienia, dlatego miłośnicy tego typu rozrywki długo nie będą zmuszeni do powtarzania pokoi. Każdy z escape roomów to inna historia, choć idea jest podobna – bohaterowie zabawy zamykani są w pokoju pełnym zagadek, które muszą po kolei rozwiązywać, by móc wydostać się z pomieszczenia. Maksymalny czas na opuszczenie pokoju to godzina. W Gdańsku fani łamigłówek mogą zmierzyć się z ponad czternastoma escape roomami oferującymi wiele scenariuszy, od pokoi familijnych, do których można wejść bez ograniczeń wiekowych, po pokoje jak z najgorszych horrorów, zapewniające olbrzymią dawkę adrenaliny.

Dlaczego warto pójść do escape room w Gdańsku?

Dużą zaletą jest fakt, iż escape room w Gdańsku rozmieszczone są na terenie całego miasta, dzięki czemu nie musimy jechać na drugi koniec miasta, jeśli chcemy spędzić godzinę w ciekawy i kreatywny sposób. Jest to dobra alternatywa dla wizyty w kinie czy restauracji, które są bardzo popularne. Escape room może być doskonałym sprawdzianem dla związku – pod presją czasu i zmuszeni do współpracy przekonujemy się, czy działamy jako zespół, czy jednak przeszkadzamy sobie nawzajem. To również ciekawa opcja na rozpoczęcie imprezy, np. urodzinowej czy wieczoru kawalerskiego. Mimo wzrastającej popularności escape roomów, wciąż stanowią duże zaskoczenie podczas imprezy niespodzianki, więc warto wykorzystać ten pomysł, a na pewno każdy będzie się dobrze bawił, wspólna potrzeba wydostania się z pokoju to również dobry sposób na przełamanie pierwszych lodów podczas firmowej imprezy integracyjnej.

Fani adrenaliny i zagadek mieszkający w Gdańsku na pewno znajdą idealny pokój zagadek dostosowany do swojego poziomu, potrzeb i liczby chętnych uczestników.