siłownia

WPC odpowiednim białkiem dla początkujących

Jako początkujący lub bardziej zaawansowany adept dyscyplin siłowo-sylwetkowych, dobrze zdajesz sobie sprawę ze znaczenia białka w codziennej diecie. Wiesz, że jest ono podstawowym budulcem mięśni i należy zadbać o jego wysoką podaż w pożywieniu. Znakomitym źródłem protein okazuje się odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein – idealna dla mniej doświadczonych adeptów siłowni.

Czym jest białko?

Białko – każdy, kto podnosi ciężary, ma świadomość, jak dużą rolę ono odgrywa w budowaniu masy i siły mięśni. Nie zaspokajając podwyższonego zapotrzebowania na proteiny w diecie sportowca, organizm nie dostaje odpowiedniej dawki „cegiełek”, dzięki którym w ramach procesu anabolicznego nadbudowuje uszkodzone włókna mięśniowe. Przy zbyt malej podaży białka proces ten przebiega wolniej i mniej skutecznie, dlatego jeśli zależy Ci na rozbudowanej muskulaturze i dużej sile, pamiętaj, aby dostarczać organizmowi odpowiednią ilość protein.

Optymalnym źródłem białka jest dieta – produkty mięsne, ryby, orzechy, jaja czy twaróg zawierają jego duże ilości. Nie zawsze jednak istnieje możliwość ich przygotowania, niekiedy nie ma się również ochoty na to, żeby znowu jeść to samo. Przydałaby się jakaś odmiana – coś na szybko, o innym i dobrym smaku, z odpowiednią zawartością wysokiej jakości białka. W tej sytuacji znakomitym rozwiązaniem staje się odżywka białkowa Allnutrition Whey Protein, która jest polecana w szczególności początkującym kulturystom.

Allnutrition Whey Protein to odżywka w formie koncentratu białka serwatkowego. Źródłem protein jest więc mleko krowie, co gwarantuje dużą zawartość aminokwasów i dobrą wartość biologiczną. W Allnutrition Whey Protein znajdują się aminokwasy egzogenne, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu, ale nieprodukowane przez niego, w związku z czym należy je dostarczać z zewnętrz. W tym celu świetnie nadaje się omawiana odżywka białkowa, która skutecznie wspomaga rozbudowę masy i poprawę siły mięśniowej.

Białko WPC Allnutrition Whey Protein powinno w szczególności zainteresować osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z siłownią lub trenują stosunkowo niedługo, np. kilka miesięcy. Wysoka zawartość białka serwatkowego bardzo dobrze wspomaga budowę masy mięśniowej i pozwala zniwelować deficyty protein w diecie, a pyszny smak i korzystna cena zachęcają do zakupu. Mając pod ręką shaker i odżywki Allnutrition Whey Protein, w każdej chwili możesz z łatwością przygotować białkowy koktajl, który będzie paliwem do wzrostu dla Twoich mięśni.

Allnutrition Whey Protein możesz wypijać przed treningiem i po, rano, popołudniu czy wieczorem – zawsze, gdy uznasz to za stosowne. Niezależnie od tego, kiedy sięgasz po odżywkę i w jakich porcjach ją spożywasz, masz pewność, że dostarczasz mięśniom tego, czego najbardziej potrzebują. A to wszystko w smacznym i atrakcyjnym cenowo wydaniu! Jeśli pytasz o białko dla początkujących, Allnutrition Whey Protein jest najlepszą odpowiedzią!

Artykuł powstał przy współpracy z http://www.sfd.pl