pieniądze

Zakładanie firmy w UK

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych struktur biznesowych w Wielkiej Brytanii. Warto tutaj zwrócić uwagę na ochronę podatkową. Finanse spółki są oddzielone od finansów osobistych właściciela firmy. Akcjonariusze spółki nie ponoszą odpowiedzialności za długi zaciągnięte przez przedsiębiorstwo.

Jak zarejestrować spółkę LTD?

Companies House jest organem regulującym rejestrację wszystkich spółek z ograniczoną odpowiedzialnością w Wielkiej Brytanii. Prowadzi ich rejestr. Rejestracja spółki LTD wymaga wysłania odpowiedniego wniosku. Może Ci tutaj pomóc profesjonalna kancelaria Semper Paratus. Oferuje pełną obsługę prawną i księgową.

Pomoże Ci też wypełnić takie dokumenty jak:

  • Umowa spółki- obejmuje nazwiska i adresy subskrybentów.
  • Status- określa uprawnienia dyrektorów, prawa akcjonariuszy itp.
  • Formularz IN01- zawiera dane dyrektora (-ów), sekretarza spółki (opcjonalnie), dane wszystkich akcjonariuszy, dane dotyczące kapitału zakładowego (jeżeli jest to spółka akcyjna) oraz informacje dotyczące każdej osoby o znacznej kontroli (PSC).

Masz dodatkowe pytania lub wątpliwości, jak założyć firmę w Anglii? W takim razie skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Pokażemy Ci, jak możesz zredukować koszty. Zadbamy również o optymalizację podatkową.

Ochrona podatkowa

Kancelaria Semper Paratus reprezentuje klientów z różnych branż. Dlatego, jeśli zastawiasz się, jak założyć firmę w Anglii, zapoznaj się z naszą ofertą. Dodatkowo skutecznie zabezpieczymy Twój majątek.

Zapewniamy też ochronę podatkową. Możemy poprowadzić w Twoim imieniu spory z organami podatkowymi. Możemy również reprezentować Cię w postępowaniu sądowym. Wyjaśnimy wszelkie zawiłości przepisów prawa podatkowego. Naszą usługę związaną z ochroną podatkową kierujemy zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych prowadzących działalność na terenie RP. Pomagamy  w takich sprawach jak rozliczenia podatkowe, darowizny oraz transakcje kupna-sprzedaży.

Optymalizacja podatkowa

Założenie spółki LTD jest drugim najpopularniejszym sposobem założenia firmy w Wielkiej Brytanii, zaraz po jednoosobowej działalności. W 2019 roku działało około 2 miliony spółek z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jeśli nie wiesz, jak założysz firmę w Anglii, warto skorzystać z pomocy kancelarii. Specjalizujemy się w prawie podatkowym i międzynarodowym. Stawiamy na wysoką jakość usług. Na bieżąco śledzimy zmiany w regulacjach podatkowych.

Istnieje kilka ważnych korzyści płynących z założenia spółki LTD. Dyrektor spółki zwykle pobiera maksymalną kwotę, która nie jest opodatkowana w danym roku rozliczeniowym. Następnie pozostałą część dochodu pobiera się z dywidend. Nie musisz płacić składek na ubezpieczenie społeczne z tytułu podziału. Dywidendy są również opodatkowane według niższej stawki podatku dochodowego niż w przypadku samozatrudnienia. Przedsiębiorcy muszą również płacić 19% podatek dochodowy od osób prawnych od zysków. Natomiast indywidualni przedsiębiorcy zobowiązani są uiszczać 20-45% tego podatku.

Warto również pamiętać, że spółka LTD oferuje ograniczoną odpowiedzialność właścicielowi firmy. W przypadku zadłużenia firmy majątek osobisty i finanse będą chronione w świetle prawa.